Ankara Kahve Mekanları: Hound

Paylaşmak Güzeldir!

Ankara’da 3. dalga kahve mekanlarının (Birinci, İkinci, Üçüncü Dalga Kahve Nedir?) sayısı her geçen gün artarken, sevdiğim bir kahve mekanıyla ilgili yazı yazmak istiyorum bugün. Çankaya Yıldız taraflarında bulunan Hound Coffee & Eatery, 2018 yılının başlarında açılan ve “iyi yemek, iyi kahve” konseptinde hizmet veren bir işletme.

Hound Coffee & Eatery Nerede?

Tam adresi Hilal Mahallesi 702. Sokak olan Hound, şehir merkezinden gelenler için söylemek gerekirse, Cinnah yokuşunun sonundaki ışıklardan karşıya geçtiğinizde, Basın Sitesi’nden 300 metre sonraki camiyi geçer geçmez sağa döndüğünüzde, o yol üzerinde bi’ 1km kadar gittiğinizde, sağınızda kalıyor. Eğer ki MSB Oran Lojmanları tarafından gelmek isterseniz, Turan Güneş Bulvarı üzerinde seyrederken Yıldız son durak kavşağından sola dönmeniz, sonraki ışıklardan sağa dönmeniz ve ardından 2. sola dönmeniz yeterli.

Harita arayanlar için linki şöyle bırakayım: https://goo.gl/maps/S75MwSpBVprqL5n7A

Hound Coffee & Eatery – Kişisel Yorumum

Mekanın evcil hayvan dostu bir mekan olduğunu söylemeliyim. Yani evcil hayvanınızı alıp, Hound’da lezzetli bir kahve içebilirsiniz.

İlk defa Hound’da denediğim Delter Press’in yanında Chemex, V60, Aeropress, Japanese, Kalita ve Cold Brew gibi farklı demleme ekipmanları ve metotlarıyla lezzetli kahveler sunan Hound, isteyenler için latte, mocha, americano gibi bilindik kahve türevlerini de menüsünde barındırıyor.

Ayrıca, her ne kadar ben hiç denemesem de, doğal çay menüleri var – çeşit çeşit, rengarenk bitki çaylarını da deneyebilirsiniz. Ben kahve taraftarı olduğumdan, çayları denemedim :)

Günlük tatlıları denemeden geçmeyin. Tatlılar günlük olarak değişiklik gösterebildiğinden, menüde tatlı bulunmuyor. İçeriye gidip, soğutucuda tutulan tatlıları görebilirsiniz. Biz en son gittiğimizde badem unundan yapılmış, yanlış hatırlamıyorsam böğürtlenli bir tartları vardı, üzeri dilim çilekli – çok lezzetliydi, deneyebilirsiniz :) Fotoğrafını alt kısma ekleyeceğim. Brownie’leri de güzel. Benim favorim, yaz ayları için kesinlikle cold brew, kış ayları için de Aeropress.

İçecek ve tatlıların yanında yiyecek menüsü de var. Sağlıklı bir konsepte sahip olan yemek menüsünden çok fazla faydalanmadım, ancak bugüne kadarki denemelerimde hep memnun kaldım.

İç dekorasyonu da harika, boğucu değil. Mekanın en sevdiğim kısmı, kahveden sonra, iç mekan tasarımı zaten :)

*************

Yani, şöyle güzel bir mekan olsun, kahveleri iyi olsun, e tatlısı da lezzetli ve taze olsun diyorsanız, Hound iyi bir tercih.

 


Paylaşmak Güzeldir!