Ev Taşıma Tecrübelerim! Yazı:3

Paylaşmak Güzeldir!

9 Ağustos’ta evimizi taşıdık, bugün 19 Ağustos, yani üzerinden 10 gün geçmiş. Yerleştik, tadilatları yaptık, eksikleri giderdik, dekorasyonu tamamladık falan derken, zaman hızlıca akıp gitmiş :) Taşınma esnasında edindiğim tecrübeleri ve yaşadığım problemleri yazdığım, 3 yazılık ufak bir yazı dizisi hazırlamaya karar vermiştim. İlk 2 yazının bağlantısını aşağıya bırakıyor ve 3. yazımı yazmaya başlıyorum.

Ev Taşıma Tecrübelerim! Yazı: 1

Ev Taşıma Tecrübelerim! Yazı: 2

Apartman Deposu

Aklınızda bulunsun: Yeni bir apartmana taşınacaksanız, ilk işlerinizden biri apartman deposunun yerini öğrenmek olsun. Her dairenin kendi deposu olabilir, ya da genel bir depo vardır ve herkes bir köşeye eşyasını koyuyordur – fark etmez. Taşındığınız gün, evinizin içinde durmaması gereken ancak çöpe de atamayacağınız (araç lastikleri olabilir, bisiklet olabilir, elektronik eşyalarınızınkutuları olabilir…) birçok eşyanız olduğunu fark edeceksiniz. Taşınmanızın ardından bu eşyalarınızı depoya yerleştirmek, işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Apartman Yöneticisi ve Görevlisi

Taşınmanızın hemen ardından yapmanız gereken işlerden biri de, apartman yöneticisinin hangi dairede oturduğunu öğrenmek ve telefon numarasını telefonunuza kaydetmek. Aynı şekilde apartman görevlisinin de bilgilerini almanızı öneririm. Böylece bir problem çıktığında ya da bir şeye ihtiyacınız olduğunda, yöneticiye ya da görevliye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Mutfak Lavabosunun Kenarları!

Bir önceki evimizde de, bu evimizde de yaşadığımız problemlerden bir tanesi de, mutfak lavabosunun kenarlarından içeri su sızdırmasıydı! Bir önceki evimiz sıfırdı, bu ikinci el bir ev, her ikisi de su sızdırmış ve alttaki dolapları ıslatmıştı. Mutfak lavabosunu kullanmaya başlayacağınız zaman, lavabonun etrafındaki silikonun sağlamlığına şöyle bir bakın. Dolabın içine su akar ve siz bunu fark etmezseniz, dolaplarınız şişebilir! Eğer silikonda eksiklik, kopukluk vs. varsa, bir usta çağırabilir ya da bir tüp silikon alıp silikon tabancası ile kendiniz uygulama yapabilirsiniz (uygulaması çok basit).

*******************

Taşınma tecrübelerimizi ve yaşadığımız problemleri paylaştığım 3 yazılık bu serinin sonuna geldim. Sorularınız olursa, alttaki yorum bölümünden iletebilirsiniz :)


Paylaşmak Güzeldir!