İyi ki Gülmüşsün

“Kıyamadığım…”

Ne de güzel bir sevgi sözü farkında mısınız? Karşınızdaki, bozkırın tam ortasında, üflediğinizde tohum tohum uçuşacak bir karahindiba çiçeğiymiş gibi… Dokunduğunuzda eriyecek bir kar tanesiymiş gibi, montunuzun kolunda, Ankara’da. Ya da ne bileyim, topraktaki en narin ve en temiz gelincik çiçeğiymiş gibi, Bozcaada kıyılarında.

“Bakışını sevdiğim…”

Gözleri… Elime alıp sevdiğim yüzünün aşık olunası bir başka yeri. Kahverenginin ortasında, ardında gülüşler saklayan göz bebekleri… Gözlerine gölge düşüren, rastgele dizildiğine inanmadığım kirpikleri… Nasıl sevmeyeyim bakışın böylesini?

“Gülüşünü sevdiğim…”

Bir kadın düşünün; gülüşü en derin sulardan da derin, en sıcak masallardan da sıcak, en güzel manzaralardan bile güzel. Kahve kokusu gibi; sade, saf ve can alıcı. Sanki ikisi birbirine bağlıymış gibi, dudaklarıyla birlikte gözlerinin ta içine kadar gülen ve bunu her gülüşte yapabilen… Bir kadın düşünün, en güzel gülüşünden öpülen…

Tam 9 ay önce bugün görmüştüm O’nun gülüşünü, daha yüzünü bile görmemişken, bir fotoğraf karesinden… Tam 9 aydır o gülüş, o bakış bana huzur veriyor, keyif veriyor, mutluluk veriyor.

İyi ki gülmüşsün o gün, kıyamadığım, iyi ki gülmüşsün…

25 Kasım 2013