İzledim: Alef

Paylaşmak Güzeldir!

Sosyal izolasyon döneminde dizi izlemeye devam ediyoruz :) Sırada, tesadüfen denk geldiğimiz, “Aaa Ahmet Mümtaz Taylan oynuyormuş, izlenir bu” diyip başladığımız ve yayınlanmış olan 3 bölümünü de ara vermeden izlediğimiz, sürükleyici bir dizi var: BluTV’de yayınlanan, Alef.

Alef

Alef Dizisi Hakkında

Yönetmenliğini Emin Alper’in üstlendiği, başrollerinde ise Ahmet Mümtaz Taylan, Kenan İmirzalıoğlu ve Melisa Sözen’in paylaştığı Türk yapımı polisiye/cinayet dizisi olan Alef, 10 Nisan tarihinde yayınlanmaya başladı. Alef nerede yayınlanıyor diye soracak olursanız; Alef bir internet dizisi ve televizyon kanallarında yayınlanmıyor. Alef, internet tabanlı bir dizi&film platformu olan BluTV’de yayınlanıyor. İstanbul Boğazı’nın sularında bulunan bir cesetle başlayan hikaye, bağlantılı bir dizi cinayeti çözmeye çalışan iki dedektifin ve onlara destek olan bir öğretim görevlisinin hayatlarını konu alıyor. Dizide, Osmanlı tarihi ve İslam tarihinden de izler bulabiliyorsunuz. Dizi bölümleri 1 saatten kısa, bu yüzden de dizi izleyicisini sıkmıyor. Dizi, BluTV’de, Cuma akşamları 21:30’da.

Alef – Kişisel Yorum

Dizi genel hatlarıyla güzel başladı, sürükleyici ve merak uyandırıyor. Polisiye dizileri zaten severim, içine bir de mistik bir hava ve seri cinayet eklemişler, şahsen benim en sevdiğim polisiye dizi çeşidi olmuş. Eşimle birlikte 3 bölümü art arda izledik, çünkü ilk bölümden itibaren senaryo, merak ettirdi.

Ahmet Mümtaz Taylan’ın oyunculuğuna zaten diyecek bir şey yok. Kenan İmirzalıoğlu biraz tutuk kaldı şimdiye kadar, ama düzelecek gibi. 3. bölüm itibariyle Melisa Sözen henüz çok fazla yer almadı dizide, bu yüzden onu geçiyorum.

Yan rollerden birine taktım kafayı :) O emniyet müdürü rolü hiç olmuş mu allasen Emin Alper… İlk andan son ana kadar bir değişiklik göremedim o rolde, tek kelimeyle başarısız.

Diğer yan rollerde göze batan bir şey görmedim. Hatta birkaç etkileyici sahne de vardı, ama spoiler vermeyeyim :)


Paylaşmak Güzeldir!