İzledim: Babam

Paylaşmak Güzeldir!

Eşimle hiç aklımızda yokken izlemeye başladığımız, izledikten sonra da beğendiğimiz bir film olan “Babam” ile karşınızdayım. 2017 yapımı olan bu yerli dram filmi, izleyicide hem farkındalık yaratıyor, hem de izleyicinin bam teline dokunabiliyor.

Babam Filmi Hakkında

Yönetmenliğini Nihat Durak’ın üstlendiği, başrollerinde ise Çetin Tekindor, Melisa Şenolsun ve Berker Güven’in oynadığı Babam, 2 saat 10 dakika uzunluğunda, Çanakkale Gelibolu’da çekilen, yerli yapım bir dram filmi.

Babam Filmi Konusu

Tunalı Konserve Sardalya Fabrikası’nın sahibi olan Yusuf Tunalı, aile yadigarı olan fabrikasında ürettiği konserve sardalyaları satarak hayatını kazanmaktadır. Evli olan Yusuf Tunalı’nın, Arif Tunalı adında engelli bir oğlu vardır. Yusuf Bey Arif’i kabullenememiş bir babadır, Arif’le hep annesi ilgilenir. Ancak bir gün Yusuf Bey’in eşi gece yattığı yatağında bir daha uyanamaz ve hayata gözlerini yumar. O güne kadar kabullenemediği oğlu Arif’le baş başa kalan Yusuf Bey, ilerleyen yaşında hayatının sınavını vermeye başlar. O esnada, atanamayan bir Türkçe öğretmeni olan ve maddi olarak zor durumda kalan Feride, para kazanmak amacıyla Yusuf Bey’in fabrikasına iş başvurusu yapar. İşe kabul edilen Feride, zaman geçtikçe Yusuf Bey ve oğlu Arif’in arasındaki buzların erimesine, baba-oğul ilişkisinin yeniden yeşermesine ve Arif’in hayata tutunmasına yardımcı olacaktır.

Babam Filmi – Kişisel Yorumum

Sıfır beklentiyle izlemeye başladığımızdan mıdır bilinmez, ben filmi oldukça beğendim. Çetin Tekindor, 1970 yılında başladığı oyunculuk kariyerinin 48. yılında harika bir karakter ortaya çıkarmış. Bu adama zaten baba figürü tabiri caizse “cuk oturuyor”. Melisa Şenolsun’u, Beren Saat’in oynadığı Atiye adlı diziden hatırlarsınız. Melisa Şenolsun’un performansı bi tık standarda yakın kalmış – ya da belki de, Çetin Tekindor gibi bir çınarın yanında sönük kalmış da diyebiliriz. Berker Güven de engelli evlat rolünün üstesinden gelebilmiş.

Duygusal anlamda da tatmin edici bir dram hissi sunan filmi ben başarılı buldum. Tavsiye ederim! Fragmanı da şöyle bırakayım:


Paylaşmak Güzeldir!