İzledim: Bozkır

Paylaşmak Güzeldir!

Sosyal izolasyon döneminde başlayıp bitirdiğim bir diğer dizi, BluTV’de yayınlanan Bozkır adlı, 10 bölümlük, Türk yapımı polisiye dizi oldu.

Bozkır Dizisi Hakkında

Çekimleri Eskişehir’de yapılan dizinin başrolünde Yiğit Özşener oynuyor. Yönetmenlik koltuğunda Bahadır İnce’nin oturduğu Bozkır’ın bölümleri, 1 saat civarında. 10 bölümden oluşan dizi, 10 saatlik bir seyirle son yapıyor anlayacağınız. Polisiye ve cinayet dizisi sevenleri üzmeyecek bir yerli dizi olan Bozkır, deneyimli bir başkomiser ile çaylak polisin araştırdığı bir çocuk cinayetini ve bu cinayetin bu ikiliyi sürüklediği cinayetler ve çarpık ilişkiler serisini konu alıyor.

Bozkır Dizisi – Kişisel Yorum

Bir Behzat Ç. hayranı olarak en başta şunu söylemem gerekir: Behzat Ç. çok daha günlük hayata yakın bir diziyken ve bildiğimiz sokaklarda, caddelerde geçerken, Bozkır gerçek hayatın biraz daha dışında, kurguya dayanan, hatta geçtiği şehrin bile hayali olduğu bir dizi. Dizide arabaların plaka kodları 88 mesela – Türkiye’de 88 plaka kodu mevcut değil. Muhtemelen dizinin konusu sebebiyle hiçbir ili zan altında bırakmak istemediler.

Dizi 9. bölüme kadar bir hayli sürükleyiciydi, merak ettirdi. Ama aceleye mi getirdiler, bitirmeleri mi gerekti nedir, son iki bölüm biraz beklentilerimin altında kaldı. Hele ki son bölümü (10. bölüm) izlerken, kendimce dizinin senaristine “ya bırak ya böyle iş mi olur” tadında sitemler ettim.

Yine de Bozkır, Türk yapımı polisiye/cinayet dizileri arasında bence üst sıralarda yer alır. Eğer siz de polisiye ve cinayet dizilerini seviyorsanız, Bozkır’a bir şans vermelisiniz.


Paylaşmak Güzeldir!