İzledim: Güzelliğin Portresi

Paylaşmak Güzeldir!

Başrolünde Burçin Terzioğlu’nun oynadığı, diğer rollerde Birkan sokullu, Serkan Keskin, Melisa Şenolsun ve Feridun Düzağaç’ı görebildiğimiz Güzelliğin Portresi, korku-gerilim sınıfında, yaklaşık 120 dakika uzunluğunda, yerli bir film. 2019’da vizyona giren film, Netflix’e de geldi.

Güzelliğin Portresi – Konusu

Burçin Terzioğlu’nun canlandırdığı Nisan karakteri, aldığı bir haber üzerine eşi ve kızıyla birlikte babasının evine dönmek durumunda kalır ve o eve döndükten sonra Nisan, geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır. Bir olayı araştıran komiser Oktay ise Nisan’ı geçmişine dair sorularla sıkıştırmaya başlar. Nisan, var olan tüm gizemi çözmeye karar verir ve bu sırada hem kendini, hem de kızını korumak zorundadır.

Güzelliğin Portresi – Kişisel Yorum

Güzelliğin PortresiGerilim filmlerini oldum olası sevmişimdir, Güzelliğin Portresi de başarılı bir gerilim filmi olarak listemdeki yerini aldı. Doğaüstü güçlerin olmadığı, sağda solda şimşeklerin çakmadığı, çöp konteynırlarından kedilerin fırlamadığı, gerçekçi bir gerilim filmi olmuş. Burçin Terzioğlu harika bir oyunculuk çıkarmış, uzun zamandır ilk defa onu bir yapımda izledim. Mimikleri, duygusal sahnelerdeki performansı, görünüşü… Karakterin hakkını sonuna kadar vermiş. Birkan Sokullu da öyle, dizi sahnelerinden film sahnelerine geçiş yapan oyuncu, hiç sırıtmamış. Melisa Şenolsun’u Atiye’den hatırlayacaktır izleyenler, Atiye’nin kardeşiydi. Şenolsun’un oyunculuğunu da beğenmiştim Atiye’de, bu filmdeki oyunculuğu da apayrı bir keyif verdi.

Filmdeki kurgu da bir bütün olarak öne çıkıyor, izlerken filmden kopmuyorsunuz. Gerilim tatmin edici derecede yüksek ve stabil.

Eğer gerilim filmlerini seviyorsanız, mısırınızı patlatın ve bu filmi izleyin :)


Paylaşmak Güzeldir!