İzledim: The Act

Paylaşmak Güzeldir!

Gerçek bir olaydan uyarlanmış, harika bir dizi ile yeni bir yazıya merhaba! Bu yazının konusu, bir Hulu yapımı olan, bakım verenin yapay bozukluğu ya da literatürdeki adıyla Münchausen Sendromu’ndan muzdarip olan anne Dee Dee Blanchard ile, annenin sendrom kaynaklı istismarına maruz kalan ve bu şekilde büyüyen Gypsy Rose Blanchard’ın hayatını konu alan The Act adlı dizi.

The Act Dizi

The Act – Hakkında

Blanchard ailesinin hayatını işleyen The Act, 8 bölümden oluşan ilk sezonuyla, Emmy ve Oscar ödüllü oyuncu Patricia Arquette ve gelecek vaadeden Joey King’in başrolleriyle başarılı bir yapım olmuş. bölümler 50-60 dakika civarında. Yer yer sinirlerinizi bozan, yer yer sizi geren The Act, gerek gerçek bir olayı konu alması, gerekse bu olayın yakın geçmişte yaşanmış olması sebebiyle, izleyicinin ilgisini çekmeyi başarıyor.

The Act – Kişisel Yorum

İnanır mısınız bilmem ama, bir üst bölümde yazıp yazıp sildim, çünkü ne yazsam spoiler gibi olacaktı! Eğer psikolojik gerilim filmlerini seviyorsanız, gerçek olaylardan uyarlanan diziler ilginizi çekiyorsa, bu diziyi MUTLAKA izlemelisiniz.

Münchausen Sendromu Nedir?

Merak edenler olursa diye, şuraya Türk Tabipler Birliği web sitesinden bir makale bırakayım: Münchausen Sendromu Nedir?


Paylaşmak Güzeldir!