İzledim: The Unforgivable

Paylaşmak Güzeldir!

Uzun zamandır hayatımızda olan pandemi sebebiyle sinemalara da gidemez olduk. Her ne kadar pandemi başlangıcına göre bir hayli rahatlamış olsak da, şahsen benim için sinema hala riskli bir bölge. Bu süreçte hepimiz, sinemaya gitmek yerine dijital platformlardan dizi ve film izlemeyi alışkanlık haline getirdik diyebiliriz :) En son izlediğim film olan The Unforgivable hakkında kısa bir yazı yazmak istedim.

The Unforgivable – Hakkında

2021 yapımı bir dram filmi olan The Unforgivable, Netflix’te yeni yayına alınan filmlerden biri. The Hunger Games ve The Town filmlerinin de yazarı olan Peter Craig tarafından senaryosu yazılan filmin yönetmeni, Alman yönetmen Nora Fingscheidt. Film, 2009 yılında Sally Wainwright tarafından yazılan bir mini dizi olan Unforgiven’dan uyarlanmış. Başrolünde Sandra Bullock’un oynadığı film, 114 dakikalık uzunluğa sahip.

The Unforgivable – Konusu

Ölen babası ve kardeşini doğururken hayatını kaybeden annesinden kalan evde 5 yaşındaki kardeşiyle birlikte yaşayan Ruth, verilen tahliye kararını uygulamak için evine gelen şerifi öldürdüğü gerekçesiyle yargılanır ve suçlu bulunur. Hüküm giyen ve 20 yıl hapis cezası çeken Ruth, bu süreçte kardeşini geride bırakmak zorunda kalmıştır. Cezasını tamamladıktan sonra Ruth, şartlı tahliye memurunun gözetiminde hapishaneden salınır. Çok geçmeden bir iş bulan ve bir “polis katili” olarak toplumda kendine yeniden yer bulmaya çalışan Ruth’un aklında, 20 sene önce ardından bıraktığı, hapishanedeyken sayısız mektup yazdığı kız kardeşi vardır. Artık tek amacı, kız kardeşinin izini bulmak ve ona kavuşmaktır. Ancak 20 sene önce öldürdüğü şerifin oğulları, Ruth’un hapishaneden salındığının haberini almışlardır.

The Unforgivable – Yorumum

Her ne kadar özgün bir konusu olmasa da, beni kendine çeken bir film oldu, The Unforgivable. Dram filmi olması sebebiyle bazı kısımları durağan geçen film, yine de benim gözümde 10 üzerinden 6.5 puan aldı diyebilirim. Boş zamanlarda izlenebilecek, klişe ancak duyguları hissettirebilen bir film olmuş.

The Unforgivable – Resmi Fragman


Paylaşmak Güzeldir!