İzledim: Unbelievable

Paylaşmak Güzeldir!

Sosyal izolasyon günlerinde izlediğim bir başka dizi de, ABD yapımı bir mini dizi olan ve yakın geçmişte Netflix’te yayınlanan Unbelievable.

Unbelievable Dizi

Unbelievable – Dizi Hakkında

8 bölümden oluşan bu tek sezonluk drama dizisi, erkek egemen bir toplumda, seri bir tecavüzcü tarafından tecavüze uğrayan bir kadının yaşadıklarını, hissettiklerini ve 2 kadın dedektifin bu olayı çözmesini konu alıyor. Gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanan Unbelievable’ın her bir bölümü, yaklaşık 50 dakika civarında – yani 1-2 gün içinde izlenebilecek bir dizi. Diziyi izlerken, eğer karakterlerle empati yapabilirseniz, üzülecek, sevinecek, öfkelenecek, utanacak ve yer yer güleceksiniz. Dizi ve karakterler, tüm duyguları iyi bir şekilde işleyip seyirciye aktarmışlar. Kurgu güzel, konu sürükleyici ve oyuncular başarılı.

Unbelievable – Dizi Oyuncuları

Dizinin başrollerini;

paylaşıyorlar. Oyuncuların IMDB profillerini de adlarına tıklayarak görebilirsiniz.

Unbelievable – Genel Yorum

Tecavüz kurbanı kadınları konu alan bir dizi izlemek, beni derinden etkiledi diyebilirim. Adaletin nasıl olması gerektiğini, bir kamu gücü olan polisin tecavüz vakalarına nasıl yaklaşması gerektiğini, tecavüze uğramış bir kadının toplumsal açıdan ne gibi bağnazlıklarla karşılaşabileceğini bu 8 bölümlük mini dizide görebiliyorsunuz.

Ben diziyi çok beğendim, izlemenizi öneririm. Malum, ülkemizde de tecavüz vaka sayısı yüksek ve adalet de, hükümet de, meclis de söz konusu tecavüz mağdurları ve tecavüz failleri olunca, başka taraflara bakıyorlar.


Paylaşmak Güzeldir!