Karantinada Camiye Girmeye Çalışan Urfalı

Paylaşmak Güzeldir!

Az önce İstiklal Akarsu’nun şu tweetine denk geldim, videoyu izledim ve önce güldüm, sonra da bir şeyler yazayım istedim.

Bilim insanları, doktorlar, enfeksiyon uzmanları, sağlık bakanı, diyanet işleri başkanı, cumhurbaşkanı… Aklınıza gelebilecek, bir otorite ya da yetkinlik sahibi olan herkes ama HERKES #evdekal diyor, çünkü bildiğiniz üzere SARS-CoV-2 virüsü, kalabalık ortamlarda kolaylıkla yayılabiliyor.

Neymiş, camiye girecekmiş. Yav yasak! Kimin girip çıktığı belli olmayan, kimin nereye dokunduğu belirsiz, virüsün muhtemelen en çok seveceği ortamlardan biri olan camiye girmek yasak! Cami kapısını zorluyor bir de, “gelin kıralım” diyor. Çünkü aklı ancak ona basıyor, aklı ancak şiddete çalışıyor, zorbalığa, kural bilmezliğe çalışıyor. Şov yapacak.

MÜĞSLÜMANLAĞR!

Az önce kapı kırıyodun, polis gelince niye tırıs tırıs döndün arkanı gittin? Poliste de kabahat var, böyle kritik bir süreçte böylesinin gözünün yaşına bakmayacaksın. Alıp götüreceksin, birkaç saat nezarette kalacak, aklı başına gelecek. Çin nasıl bu işin önüne geçti, biliyorsunuz değil mi? Karantinaya alınması gereken ancak karantinaya alınmayı kabul etmeyenleri zor kullanarak karantinaya aldı, sokağa çıkış yasağı uyguladı. Bir tane Çinli “Ben restorana gitmek istiyorum” ya da “ben ibadethaneye girmek istiyorum” diyebildi mi? Hayır, çünkü devletin otoritesi vardı, devlet otoritesini kullandı ve kural tanımayanlara göz açtırmadı.

Darısı başımıza!


Paylaşmak Güzeldir!
  Abone Ol  
Bildir