Okudum: Metastaz

Paylaşmak Güzeldir!

Metastaz: Kanserli hücrelerin, mevcut oldukları dokunun dışına, doğrudan ya da kan damarları veya lenf bezleri aracılığıyla yayılmasına ve diğer doku ve organlara da sıçramasına verilen ad.

Bir kitabın adı bu kadar mı doğru seçilir… Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’ı kutlamamak elde değil! İki yazarın ortak eseri olan Metastaz, FETÖcülerin ve diğer cemaatlerin, devletin kritik noktalarına nasıl sızdıklarını, yandaşlarını kayırmak için kimlere ne rüşvetler verdiklerini, özellikle FETÖ’nün devlet içinde nasıl yapılandığını, FETÖ’nün üst düzey üyeleri olan insanların kimlerin referansıyla mahkemelerden nasıl çıkarıldıklarını, masum insanların kumpaslarla ve iftiralarla nasıl pasifize edildiklerini gözler önüne seriyor. “Araştırmacı gazetecilik” kavramının hakkını veren yazarlar, iddialarını belgelerle ve resmi mahkeme kayıtlarıyla delillendiriyorlar. 15 Temmuz olayı sonrasında FETÖ’cülerden boşalan yerleri hangi tarikatların nasıl ele geçirdiklerini ve koskoca Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin 15 Temmuz’dan ne ölçüde ders aldığını (ya da almadığını) da bu kitapta okuyacaksınız.

metastaz-kitap-yorumŞunu da söyleyeyim: Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan ve 2019’da ilk basımı yapılan Metastaz’da okuyacaklarınız, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nun basımdan önce tehditler almalarına, basımdan sonra da önce gözaltına alınmalarına, sonrada tutuklanmalarına neden oldu! Çünkü bugün ve yakın geçmişte hükümetin bir parçası olan ve aklınıza gelebilecek herkes, bu kitapta var.

Bu kitabı mutlaka okumanız gerektiğini düşünüyorum, çünkü yakın geçmişte devletteki tarikatçılık ve cemaatçiliğin yol açtığı yozlaşma ve bozulmayı, bu kitapta bütün hatlarıyla göreceksiniz.


Paylaşmak Güzeldir!