Padam Coffee Shop

Paylaşmak Güzeldir!

Geçen ay web sitemi yeniden canlandırmıştım. Bunu yaparken eklediğim yeni bir kategori de “Mekan Değerlendirme” kategorisiydi. İşte bu yazı da, bu kategorinin ilk yazısı ve bu yazıyı Padam’dan yazıyorum 🙂 Hadi başlayalım.

2016 Mayıs’ının sonlarına doğru açılan Padam Coffee Shop, Ankara’da Kuğulu Park’ın çok yakınında bulunan, Tunalı’ya her gittiğimde uğradığım, ev yapımı tatlılar ve kurabiyelerin de satıldığı, işinin ehli insanlar tarafından işletilen güzel bir kahve mekanı. Diğer bazı mekanlar gibi kahveleri yanık, tatlıları fabrikasyon değil. Bugüne kadar içtiğim kahvelerden edindiğim deneyime göre de taze kavrulmuş çekirdekler kullanıyorlar; çünkü americano ve espresso kahvelerinin köpükleri genelde bol ve kıvamlı oluyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Padam Coffee Shop (@padamcoffeeshop)’in paylaştığı bir gönderi ()

Chemex, V60, syphon gibi nitelikli kahve demleme ekipmanlarının yanında latte, americano, mocha gibi klasik kahve lezzetleri de menüde bulunuyor. İki katta hizmet veren mekanın üst katında küçük masalar ve okumalık kitaplar mevcut, dekorasyon da sade ve şirin.

Tam konum olarak, Tunalı’dan Kıtır ve Üstkat’ın olduğu sokağa girdiğinizde, bu iki mekanı ve Düzen Laboratuvarı’nı geçtikten sonra sağda kalıyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Padam Coffee Shop (@padamcoffeeshop)’in paylaştığı bir gönderi ()

İçerde keyifli, kafa yormayan müzikler çalıyorlar. Antin kuntin tipler gelmez, nezih bir mekandır. Tam bir kahve sohbeti mekanı. Ders çalışacak kadar büyük masası yok, bu yüzden de gelen herkes iyi kahve içmeye ve sohbete geliyor.

PetFriendly, yani pet dostu bir mekan olan Padam’a, evcil hayvanınızla birlikte gelebilirsiniz.

Vegan atıştırmalıklar da bulunan Padam, vegan yaşam tarzını seçenler için de uygun bir mekan.

Tek eksiği: Tuvaleti yok! Ama bu da çok sorun edilecek bir şey değil, sonuçta buraya tuvalet için gelmiyorsunuz, değil mi 🙂


Paylaşmak Güzeldir!