Python Öğrenmeye Başlıyorum!

Paylaşmak Güzeldir!

Aslında çocukluğumdan beri programlama dillerine ilgi duymuşumdur. İlkokul zamanlarımda MS-DOS’ta bir şeyler yapmaya çalıştığımı hatırlıyorum; basit matematik işlemleri, mantıksal ifadeleri kullanmak gibi. Sonradan lise döneminde üniversiteye hazırlanma telaşından, üniversite döneminde de ders ve antrenman yoğunluğundan (biraz da ihmalkarlık…) bir türlü programlama dillerine giriş yapamamıştım. Her ne kadar üniversitede Fortran dersi almış olsam da, bilenler bilir, Bugünün MS-DOS’udur Fortran :) Temel programlama mantığını öğretir ama Fortran kullanarak sadece basit düzeyde minik programcıklar yazabilirsiniz.

En sonunda dün akşam bir adım attım ve Udemy’de Gökhan Su tarafından verilen, “Python Artık Çocuk Oyuncağı” başlıklı eğitimi satın aldım. Python’a sıfırdan başlayan ve herhangi bir programlama dilinden uzak kalmış biri olarak, temel seviyedeki bu eğitimle başlamayı tercih ettim. Bilgisayarıma Python yükledim, başlangıç olarak Python’ın varsayılan geliştirme ortamı olan Idle’ı kullanıyorum. İlerleyen süreçte de kardeşimin önerisiyle VS Code kullanacağım.

Bir şeyler öğrendikçe yeni yazılar da paylaşacağım. Önereceğiniz kaynaklar, siteler vs. olursa, aşağıdaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz :)


Paylaşmak Güzeldir!