Sistem Programı Sorunu Saptandı Hatası

Paylaşmak Güzeldir!

Ubuntu kullanmaya başladığımdan beri aslında oldukça rahatım. Windows’un hantallığından kurtuldum diyebilirim. Ubuntu daha hızlı, daha rahat ve daha güvenli; bu yüzden de Ubuntu’yu severek kullanıyorum. Lakin son zamanlarda her bilgisayarı açışımda çıkan bir hata mesajı, canımı sıkmaya başlamıştı. Her sistem başlangıcında “Sistem programı sorunu saptandı” mesajıyla bir hata penceresi görüyordum. “Raporla” desem de, bir sonraki yeniden başlatmada aynı mesaj tekrar çıkıyordu. Çözümünü araştırdım, basitmiş, paylaşıyorum :)

Sistem Programı Sorunu Saptandı Hatası

Söz konusu sistem programı sorunlarını görüntülemek için, CTRL + ALT + T kombinasyonuyla açacağınız komut penceresine şu kodu yapıştırabilirsiniz:

ls -l /var/crash/

Hata mesajına sebep olan sistem sorun kayıtlarını kaldırmak ve bildirimin tekrar tekrar çıkmasını engellemek için, komut penceresinde şu kodu çalıştırabilirsiniz:

sudo rm -f /var/crash/*

Sorun kayıtlarını kaldırmak, hata mesajının gösterilmesinin önüne geçiyor. Siz silmedikçe Ubuntu, sorun kayıtlarına dokunmuyor. Bu yüzden de her sistem açılışında hata mesajı görüyorsunuz. Sorun kayıtlarını kaldırdığınızda, hata mesajından da kurtuluyorsunuz.


Paylaşmak Güzeldir!