SPAM Maillerle Uğraşmayın: Geçici E-Posta

Paylaşmak Güzeldir!

Günümüzde bir web sitesinde üyelik oluştururken karşımıza kullanım şartları ve gizlilik politikası metinleri konuyor. İtiraf edelim: Üye olurken bu metinlerin hiçbirini okumuyoruz! O metinlerin bir köşesinde belki de e-posta adresimizim üçüncü kişilerle paylaşılabileceği yazıyor ve… Paylaşılıyor da! İşte tam olarak bu yüzden SPAM e-postalar almaya başlıyoruz. Bir platforma üye oluyoruz, üye olurken e-posta adresimizi veriyoruz ve hoop, adresmiz başka ellere geçti bile! (CanAtasever.com’da endişeye gerek yok, yorum bırakırken ya da iletişim formuyla mesaj gönderirken verdiğiniz e-posta adresiniz, üçüncü kişilerle paylaşılmıyor – Gizlilik Politikası metninde bunu okuyabilirsiniz).

Bu noktada aslında oldukça yaratıcı ve işe yarar bir çözüm var: Geçici e-posta adresi sunan web siteleri. Üyelik vs. istemiyorlar, web sitesine giriyorsunuz, geçici e-posta adresinizi alıyorsunuz ve bir yere üye olurken bu geçici e-posta adresinizi kullanıyorsunuz. Geçiciden kasıt, e-posta adresinin belirli bir süre sonra yok olması – harika değil mi :) Üye olurken kullanın, sonrasında SPAM e-postalarla uğraşmayın.

Önerdiğim Geçici E-posta Servisleri

Ben bugüne kadar birçok geçici e-posta servisi kullanmışımdır, ancak en beğendiğim 3 geçici e-posta web sitesini şu şekilde sıralayabilirim:

10MinuteMail.com

10MinuteMail.com, adından da anlaşılacağı üzere, size 10 dakika boyunca aktif kalacak bir e-posta hesabı veriyor. Eğer isterseniz bu 10 dakikayı uzatabiliyorsunuz. Çok şatafatlı ya da ekstra özellikli bir sistem değil, tamamen amaca odaklanmış: geçici mail tanımlıyor ve o mailin Gelen Kutusu’na erişim sağlıyorsunuz. En sık kullandığım geçici e-posta sitelerinden biri.

TempMail.com

İkinci sırada, yine aklıma geldikçe kullandığım TempMail geliyor. Türkçe desteği de olan TempMail, 10MinuteMail’e kıyasla daha kullanıcı dostu bir arayüz ve modern bir tasarım sunuyor. E-posta adresleri de daha makul :)

Dropmail.me

Türkçe desteği de olan DropMail, eskiden kullandığım geçici e-posta servisiydi. Diğer web siteleri daha modern tasarımlar sundukları için, Dropmail’den vazgeçmiştim ancak tasarım sizin için önemli değilse, Dropmail işinizi fazlasıyla görecektir.


Paylaşmak Güzeldir!