WordPress Allowed Memory Size Hatası

Paylaşmak Güzeldir!

WordPress içerik yönetim sistemi üzerinde çalışan web sitenizde zaman zaman sinir bozucu hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu hatalar bazen sitenizin görünümünü etkilerken, bazen sitenizdeki sayfaların açılmasını tamamen engelleyebilir. Bu hatalardan biri de, “allowed memory size” yani “izin verilen hafıza boyutu” hatasıdır.

WordPress Allowed Memory Size Hatası Çözümü

Web sitenize erişmek isterken aşağıdakine benzer bir hata mesajı (değerler farklı olabilir) görüyorsanız, görselden sonraki çözüm adımlarını uygulamanız, sorununuzu çözecektir. Bu hata mesajının sebebi, izin verilen hafıza miktarının, yapmak istediğiniz işlem için yeterli olmamasıdır. Bu durumda sunucu, işlemi durdurur. Çözüm için yapmanız gereken şey, hafıza limitini yükseltmektir.

Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 2348617 bytes) in /home/kullaniciadi/public_html/websiteniz/wp-includes/plugin.php on line xxx

  • cPanel’e giriş yapın ve dosya yöneticisini açın.
  • WordPress’in yüklü olduğu ana dizinde bulunan wp-config.php dosyasını kod editörüyle açın ve aşağıdaki tek satırlık kodu ekleyin, kaydedin ve kapatın.
define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '256M' );

Bu kod, WordPress’e PHP hafıza limitini 256 MB’a yükseltmesini söyler.

Sorunu çözebildiniz mi? Yorum bölümüne yorum bırakarak deneyiminizi paylaşın!


Paylaşmak Güzeldir!