WordPress Kayıtlı Üye Sayısını Gösterme

Paylaşmak Güzeldir!

WordPress tabanlı web sitenizde üyelik kabul ediyorsanız ve sitenizdeki kayıtlı üye sayısını gösterme hedefiniz varsa, bunu yapmak aslında hiç de zor değil. Sitenizin functions.php dosyasına ekleyeceğiniz birkaç satırlık kodla bunu kolayca yapabilirsiniz.

WordPress Kayıtlı Üye Sayısını Gösterme

Kayıtlı üye sayısını göstermek için cPanel’e girin, Dosya Yöneticisi’ni açın ve ardından ana dizindeki functions.php dosyasını düzenleme modunda açın.

DİKKAT: Eğer bir child theme (alt tema) kullanmıyorsanız, temanız güncellendiğinde, tema dosyalarının (style.css ve functions.php en çok değişiklik yapılan ve her tema güncellemesinde varsayılan haline sıfırlanan tema dosyalarıdır) içeriğinde yaptığınız değişiklikleri kaybedersiniz. Kullandığınız tema için kolayca alt tema oluşturabilirsiniz, bunun için hazırladığım rehbere göz atın: WordPress Child Theme (Alt Tema) Rehberi

Kayıtlı üye sayısını göstermek için, şu kodu temanızın (ya da oluşturduysanız, alt temanızın) functions.php dosyasının içine, diğer fonksiyonları bozmayacak şekilde yapıştırın:

// Kayıtlı üye sayısı gösterme kodu
function ca_user_count() { 
$kayitlikullanici = count_users();
$sonuc = $kayitlikullanici['total_users']; 
return $sonuc; 
} 
// Üye sayısını göstermek için shortcode oluşturalım
add_shortcode('uye_sayisi', 'ca_user_count');

Bu kodu functions.php dosyasına ekledikten sonra, kayıtlı kullanıcı sayısını göstermek istediğiniz sayfa ya da yazıda [uye_sayisi] kısa kodunu kullanmanız yeterlidir.


Paylaşmak Güzeldir!