WordPress Veritabanı Nasıl Açılır?

Paylaşmak Güzeldir!

WordPress içerik yönetim sistemi, sitenizdeki tüm veriyi bir veritabanında tutar. WordPress, MySQL veritabanı üzerinde çalışır. Veritabanında yazılarınızın içeriği, kısa adları, yayınlanma durumları, yayınlanma tarihleri, revizyonları, sayfalarınız, yorumlar, site ayarları, site başlığı… sitenize ait tüm veriler bulunur. Eğer kendinize ait bir sunucunuz yoksa ve paylaşımlı bir hosting hesabınız varsa, veritabanına hosting hesabınızdaki phpMyAdmin uygulaması üzerinden ulaşabilir ve veritabanıyla ilgili işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Peki, WordPress Veritabanı Nasıl Açılır?

WordPress Veritabanı Nasıl Açılır

phpMyAdmin Ne İşe Yarar?

phpMyAdmin, veritabanınızı bir internet tarayıcısıyla görüntülemenizi ve veritabanınız üzerinde değişiklikler yapmanızı sağlayan bir arayüzdür. Aynı zamanda phpMyAdmin aracılığıyla veritabanınızı dışarı aktarabilir, içeriye veritabanı yükleyebilir, onarabilir ve isterseniz veritabanındaki tüm veriyi silebilirsiniz.

phpMyAdmin’e Nasıl Girilir?

cPanel’e giriş yaptıktan sonra phpMyAdmin’i Databases (Veritabanları) kısmında bulabilirsiniz.

phpMyAdmin arayüzü açıldıktan sonra sol taraftan üzerinde çalışmak istediğiniz veritabanını seçebilirsiniz. Seçtiğiniz veritabanına tıkladığınızda, ilgili veritabanındaki tablolar size gösterilir.

Wordpress Veritabanı Nasıl Açılır


Paylaşmak Güzeldir!