WordPress Yönetim E-Posta Adresi Doğrulama

Paylaşmak Güzeldir!

WordPress geliştirme ekibi, 5.3 sürümü itibariyle, WordPress üzerinde kurulu bir web sitesindeki güvenliği arttırmak ve yönetim e-posta adresinin güncelliğini kontrol etmek amacıyla, yeni bir özelliği devreye aldı. WordPress 5.3 sürümü itibariyle web sitenize admin olarak giriş yapmak istediğinizde, belli periyotlarda yönetim e-posta adresinin güncel olup olmadığına dair bir soru ekranına yönlendirileceksiniz. Varsayılan olarak WordPress yönetim e-posta adresi doğrulama sayfası, 6 ayda bir karşınıza çıkacak. Eğer web sitenizde birden fazla admin varsa, 6 aylık periyodun bitimini takip eden ilk admin girişinde bu ekran gösteriliyor, tüm adminlere ayrı ayrı gösterilmiyor.

Kasım 2019’da yayınlanan 5.3 sürümüyle gelen bu özellikte, birçok web sitesi için 6 ay doldu ve yöneticiler bu ekranla karşılaşmaya başladılar.

Bu özelliği kapatabilir ya da sorgu sıklığını değiştirebilirsiniz.

Wordpress Yönetim E-Posta Adresi

WordPress Yönetim E-posta Adresi Doğrulamasını Kapatma

Eğer bu doğrulama ekranıyla 6 ayda bir karşılaşmak istemiyorsanız, tema klasörünüzün içinde bulunan functions.php dosyasının içine şu kodu yerleştirebilirsiniz:

//Wordpress Yönetim E-posta Adresi Doğrulamasını Kapatma
add_filter( 'admin_email_check_interval', '__return_false' );

WordPress Yönetim E-posta Adresi Doğrulama Sıklığını Değiştirme

Eğer 6 ay olan varsayılan süreyi değiştirmek istiyorsanız, aşağıdaki kodu yine tema klasörünüzün içinde bulunan functions.php dosyanıza eklemeniz ve 6 yazan yerdeki değeri isteğinize göre değiştirmeniz yeterli. Bu doğrulamayı ayda bir defa görmek istiyorsanız 1, yılda bir defa görmek istiyorsanız 12 yazmalısınız.

// Yönetim E-posta Adresi Doğrulama Sıklığını Değiştirme
add_filter('admin_email_check_interval', (6 * MONTH_IN_SECONDS));

Paylaşmak Güzeldir!