Yerli Kripto Para Borsası: Bitexen

Paylaşmak Güzeldir!

İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesindeki ARI Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde kurulan Bitexen, tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilmiş, 2.210.000 TL sermayeyle kurulmuş, ülkemizdeki faaliyetleri devlet tarafından lisanslanmış bir kripto para borsası. Bugünlerde adını sıkça duyuyoruz, çünkü güzel yatırımlar yaptılar, yatırımcılarına güzel kazandırıyorlar ve kendi kripto paralarını da basıyorlar: Exen Coin.

Onlarca farklı kripto para arasında alış-satış yapabileceğiniz bir borsa olan Bitexen’de şu an popüler olan coinlerden Bitcoin, Ripple, Ethereum, Stellar gibi birçok kripto para destekleniyor. Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile entegre bir biçimde çalışan Bitexen’e para yatırmak (Türk lirası cinsinden) ve yatırdığınız parayla kripto para alımı yapmanız, borsada işlem yapmanız için yeterli. Hesabınıza para yatırdıktan sonra istediğiniz kripto para üzerinde alış-satış yapabilirsiniz.

Ben bu yazıyı yazarken 5.12TL olan EXEN coin, 2018’den beri piyasada ve yatırımcısına son 2 senede büyük paralar kazandırdı. İlk çıktığı zamanlarda Bitexen, yeni üyelerine 100 EXEN coin dağıtıyordu; şu an ise 10 EXEN coin dağıtıyorlar. Yine de Bitexen borsasına girmek ve kripto paralar üzerinden kazanç sağlayabilmek için iyi bir başlangıç :)

Bitexen Nasıl Üye Olunur?

Bitexen’e üye olmak için buraya tıklayıp, benim referansımla üye olabilirsiniz (referans kodum: 61289121). Link üzerinden üye olduktan sonra, ücretsiz verilen 10 EXEN coin kazanabilirsiniz. EXEN coin kazanmak için 3 adet doğrulama yapmanız isteniyor:

  1. Mail ve Telefon Doğrulaması: Hesabınızı açtıktan hemen sonra ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz. E-posta adresinize gönderilen e-postadaki bağlantıya tıklayarak e-posta adresinizi onaylayabilirsiniz. Bahsettiğim sayfada telefon numaranızı girdiğinizde, size bir doğrulama kodu gönderilecek. O kodu kullanarak telefonunuzu da doğrulayabilirsiniz.
  2. Kimlik Doğrulaması: Kimlik, ehliyet ya da pasaport kullanarak kimlik doğrulaması yapmanız gerekiyor. Bunun amacı, sahte hesapların önüne geçebilmek. Kimliğinizin fotoğrafını çekip, sadece kimlik görünecek şekilde fotoğrafı kırpıp, doğrulama sayfasındaki alana yükleyebilirsiniz. Ehliyet kullanacaksanız her iki yüzün de, TC Kimlik Kartı kullanacaksanız sadece ön yüzün yüklenmesi gerekiyor.
  3. Adres Doğrulaması: E-devlet üzerinden alabileceğiniz ikametgah belgesini yüklemeniz yeterli. burada dikakt etmeniz gereken 2 nokta var: E-devlet’ten ikametgah belgesi oluşturma aşamasında “Kuruma İbraz” seçeneğini seçmeniz ve kurum adı olarak “Bitexen” girmeniz gerekiyor.

Kimlik ve adres doğrulaması 3-4 gün içerisinde tamamlanıyor ve ardından hesabınıza 10 EXEN coin yükleniyor.

Ücretsiz EXEN Kazanma

Ücretsiz EXEN coin kazanmak için Bitexen’de bir hesap açmanız (hesap açmak için tıklayın), yukarıda anlattığım doğrulama adımlarını tamamlamış olmanız, gerekli belgeleri yüklemiş olmanız ve tüm bu bilgilerin de Bitexen tarafından onaylanmış olması gerekiyor. Böylece hesabınız da ONAYLI statüsüne geçiyor ve ücretsiz EXEN coin kazanabiliyorsunuz. Tüm bu işlemler benim 10 dakikammı aldı, siz de çok kısa sürede tüm bu onay adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Bitexen Android iOS Uygulaması

Bitexen’in harika özelliklerinden biri de, resmi bir Android ve iOS uygulamasına sahip olması. Böylece mobil cihazınıdan, 7/24 işlem yapabilir, borsadaki portföyünüz üzerinden her zaman ve her yerde kar elde edebilirsiniz.

Bitexen’de Nasıl Para Kazanılır?

Bitexen’de para kazanmak, aslında temelde diğer borsalarla aynı. Bir kripto paranın değerinin artacağını düşünüyorsanız, o kripto paraya yatırım yaparsınız ve değeri arttığında da o kripto parayı bozdurup, karınızı elde edersiniz. USD/TRY yani dolar Türk lirası paritesi gibi düşünün. Kripto para piyasasında hangi coin’in ne durumda olduğu, artıp artmayacağı ya da düşüp düşmeyeceği bizim bildiğimiz paralar olan dolar, euro ya da pound’a göre çok daha belirgin olduğundan, kripto para piyasasında kar elde etmek daha kolay.

Üstelik verdiğim link üzerinden kayıt olduğunuzda Bitexen, üyeliğinizi doğrulamanız şartıyla 10 EXEN coin’i ücretsiz veriyor. Bu iyi bir başlangıç, üzerine ekleme yaparak EXEN coin alabilir ya da farklı kripto paralara yatırım yapabilirsiniz.

Sorularınız olursa, yorum bölümünden paylaşabilirsiniz!


Paylaşmak Güzeldir!