Dünyanın En Güçlü Kahvesi: Death Wish!

Paylaşmak Güzeldir!

Ders çalışırken, iş yaparken, gece iyi uyuyamadığımızda ve uyanık kalmak istediğimizde yardımımıza hep kahve koşar. Her ne kadar ben vücudumdaki kafein eşiğini arşa çıkarmış olsam da, normal bir insan (evet, kahve konusunda anormalim, kahve içince uykum geliyor!) 1 kupa kahve içtiğinde canlandığını hisseder. Bunun sebebi aslında basit: Kafein. Kafein nedir sorusunun cevabını, blogda daha önce yazmıştım. Dünyanın en güçlü kahvesi olarak üretilen Death Wish ‘e bu gücünü veren madde de, elbette kafein.

Death Wish kahve

Death Wish Kahve Nedir?

Türkçe’ye “ölüm isteği” olarak çevirebileceğimiz Death Wish, aslında bir firma adı. Dünyanın en güçlü kahvesini üretmek ve satmak amacıyla, 2012 yılında New York’ta kurulan Death Wish, aynı adı taşıyan kahvesiyle piyasada yer alıyor. Kahve çekirdeklerinin yüksek kafein içermesi için özel prosesler kullanıyor ve özel çekirdekleri tercih ediyorlar. O kadar iddialılar ki, kahveleri bugüne kadar içtikleriniz arasında en ağır kahve değilse, paranızı iade ediyorlar!

Death Wish Kahve Kafein Miktarı

Standart bir çekirdekle hazırladığınız kahve, 90-120mg kadar kafein içerir. Death Wish’te ise 30ml’de yaklaşık 55mg kafein var – yani Death Wish kahveyle hazırladığınız 1 kupa (yaklaşık 330ml) kahvede 600 mg’dan fazla kafein bulunuyor! 1 kupa death wish kahve, 5-6 kupa standart çekirdekle hazırlanmış kahveye eşdeğer! Günlük maksimum önerilen kafein alımının 400 mg olduğunu hatırlatayım.

Death Wish Kahve – Aman Dikkat!

Bu kadar kısa sürede (1 kupa kahve içme süresi) bu kadar yüksek miktarda kafein alımı, tansiyon ve kalp hastaları için ölümcül olabilir. Sağlıklı bireylerde bile 600+ mg kafeinin tek seferde alınması, kalp ritminde bozukluk ve aşırı hassasiyet yaratabilir.


Paylaşmak Güzeldir!